Menu

Platform voor samenwerking

Honeybee Valley wil het probleem van de bijensterfte aanpakken door samenwerking met diverse partners

Nieuw project over selectie naar varroaresistentie: allen welkom op 14 maart!

Onlangs ontvingen we het goede nieuws dat onze projectaanvraag bij het Strategisch Plan Bijenteelt werd goedgekeurd door Agentschap Landbouw en Zeevisserij. Graag nodigen we daarom iedere imker uit die met ons op weg wil gaan naar varroaresistentie op onze kick-off bijeenkomst te Gent op 14 maart. We hebben hiervoor een goedgevulde dag gepland waarbij we in de voormiddag kritisch willen terugblikken naar voorgaande selectie resultaten en in de namiddag het bijgestuurde selectie programma aan jullie willen voorstellen. De agenda en het registratieformulier kan je hieronder terugvinden.

In de nieuwe aanpak willen we nauwer met verenigingen aan de slag gaan waarbij we bekijken hoe concreet kan samengewerkt worden om lokaal het teeltmateriaal te verbeteren. Om dit meer in detail te bespreken, staan momenteel 5 infosessies/voordrachten gepland bij lokale verenigingen. Imkers van uit de buurt zijn welkom om hieraan deel te nemen.

  • infosessie op 27 februari, 19u30: Zaal Leiezicht, Sint-Janstraat 1 te Grammene (Imkersbond Deinze en Naar meer en beter Aalter)
  • infosessie op dinsdag 3 maart, 19u30: De Griffel, Dorpsstraat 37 te Pulle (Imkers Neteland en De bij hoort erbij Zandhoven)
  • voordracht op vrijdag 6 maart, 19u30: PCLT Roeselare (Mandelbie)
  • infosessie op donderdag 12 maart, 19u30: St Onolfsdijk 90 te Dendermonde (huis van Jacques Decroock) (IVB Aalst)
  • infosessie op dinsdag 24 maart, 19u: OC De Roepsteen, Sint-Trudoplein 12, Helchteren (LIB)
  • voordracht op vrijdag 27 maart, 19u30: OC Tielen, Kasteeldreef 34, 2460 Kasterlee/Tielen (VNIF)

BIJEENKOMST COMITÉ SELECTIEWERK VLAANDEREN – 14/03/2026

Locatie:

Campus Sterre, Krijgslaan 299, S9, Auditorium A0, 9000 Gent

Het event is gratis, maar registratie is verplicht:

Vul hiervoor volgend formulier in, tegen maandag 9 maart: https://forms.gle/4NXfiew6zjbT9D2D8

Agenda:

10u: Verwelkoming - prof. Dirk de Graaf

10u15: Kritische evaluatie: 10 jaar SOV-analyses - merkergestuurde selectie - selectie door uitsluiting – Emma Bossuyt

    11u30: Bijgestuurd advies voor nateelt – Dr. Ellen Danneels

    12u: Middagpauze met broodjeslunch

    13u: Introductie – prof. Dirk de Graaf

    13u30: Praktische aanpak van het selectiewerk via cascade – Dr. Ellen Danneels

    14u30: Koffiepauze

    15u: Aanparing op bevruchtingsstation te Kreverhille – Maarten Meys

    15u30: Praktische demonstratie over testing – Dr. Ellen Danneels

    Einde voorzien om 16u30

    Zoeken

    Doorzoek onze website

    Archieven

    Newsflash archief

    Nieuws archief