STAP 1: Kom je in aanmerking?
Je komt in aanmerking wanneer je:
- actief imker bent,
- beschikt over een FAVV-registratie vanaf 1 januari 2024,
- hou het FAVV formulier met registratiedatum bij de hand (te vinden op uw FAVV
- account)
- in Vlaanderen woont en imkert.
Beantwoord je positief op alle bovenstaande criteria, dan kan je deelnemen aan het leaseplan.
STAP 2: Ga akkoord met de leasingvoorwaarden
- De leasingperiode vangt aan bij de ophaling van de harpen (zie stap 4) en eindigt bij de teruggave ervan op het einde van het seizoen, dan wel bij betaling van een overnamesom aan het einde van seizoen 2027.
- In het leasingcontract wordt een huurbijdrage van €10 per harp/hoornaarseizoen aangerekend. Een waarborg van €30 per harp dient ook gestort te worden. U betaalt dus 40€ per harp dat u bestelt. Dit bedrag omvat dus zowel de €30 waarborg als de €10 leasevergoeding voor dit jaar. Het bedrag dient via overschrijving te worden voldaan binnen de drie dagen na ontvangst van de factuur.
- De harpen kunnen aan het einde van seizoen 2026 worden terugbezorgd aan het Vlaams Bijeninstituut. Bij correcte en onbeschadigde teruggave wordt de waarborg van €30 terugbetaald en eindigt de leasingovereenkomst.
- Echter als u de harpen tijdens het seizoen 2027 nog wenst te gebruiken, kan u dit aangeven. U krijgt dan een factuur voor de betaling van de jaarbijdrage 2027 van €10 per harp.
- Na seizoen 2027 kan u de harpen terug inleveren en krijgt u de waarborg terug bij goede staat. Wenst u de harpen na seizoen 2027 te behouden, dan kan dit door betaling van een overnamesom van €10 per harp. Na deze betaling zijn de harpen dus uw eigendom.
- Zowel de huurgelden als de overnamesommen worden opnieuw geïnvesteerd binnen het project met als doel bijkomende ondersteuning te bieden aan nieuwe startende imkers.
- De harpen blijven gedurende de volledige leasingperiode eigendom van het project Last Line of Defense tot finale teruggave of overname.
- Elke harp is voorzien van een identificatielabel. Dit label mag niet worden verwijderd. Evenmin is het toegestaan de harpen door te verkopen of uit te lenen.
- De harpen dienen zorgvuldig en overeenkomstig de meegeleverde gebruiksinstructies te worden gebruikt.
- De deelnemende imker verbindt zich ertoe om, indien hierom wordt gevraagd, bevindingen en resultaten met betrekking tot de werking van de harpen te delen.
STAP 3: Registratie en deelname
- Indien geïnteresseerd in het leasen van harpen registreer je via onderstaande QR -code of deze link https://forms.gle/25rL3tHKY4Jb...
- Na het afronden van de registraties op 21.06.2026 ontvang je een bevestiging of je geselecteerd bent voor deelname aan het project.
- Registreren kan t.e.m. 21/06/2026
STAP 4: Ontvangst en gebruik van de harpen
- De elektrische harpen worden in bouwpakketvorm opgehaald tijdens een voorzien afhaalmoment in de eigen provincie. De exacte data en locaties zullen op een later tijdstip worden meegedeeld.
- De harpen dienen te worden gebruikt overeenkomstig het protocol en de richtlijnen die ter beschikking worden gesteld.
- De deelnemende imker engageert zich om, indien hierom wordt verzocht, bevindingen en resultaten met betrekking tot het gebruik van de harpen te delen.
- Na afloop van de gebruiksperiode en bij geen overname dienen de harpen in nette en propere staat te worden terugbezorgd op een vooraf bepaald inzamelpunt.
- Na het tweede gebruiksseizoen bestaat de mogelijkheid om de harpen definitief over te nemen via betaling van een afkoopsom.
Heb je nog vragen? Contacteer ons via project-spb@vbi.vlaanderen